שאלות ותשובות

שאלות לגבי השירות

תוך כמה זמן אקבל את הכרטיס?

הכרטיס יציאה ישלח תוך מספר דקות למייל שלכם.

האם מדובר בכרטיס טיסה אמיתי?

לא ניתן להשתמש בכרטיס היציאה ככרטיס טיסה אלא לצרוך הצגה בלבד.

האם הכרטיס יציאה עובד בוודאות?

הכרטיס מונפק על ידי מערכת זהה להנפקת כרטיסי טיסה, כולל מספר הזמנה וכן מספר אי-טיקט כך שהוא נראה כמו כרטיס טיסה אמיתי לחלוטין. ברוב מוחלט של המקרים זה מספיק ועובד בלי בעיות. קחו בחשבון שתמיד קיימת האפשרות שהכרטיס יבדק מול חברת התעופה אולם מדובר במקרים חריגים.

אתרים אחרים מבטיחים שהכרטיס אמיתי, האמנם?

אתרים מסויימים מבצעים הזמנה בלבד וללא מספר אי-טיקט מכיוון שזה לא כורטס. ישנם פקידים שבודקים את כרטיס היציאה שאינם מסתפקים במספר הזמנה ומבקשים לראות הוכחת תשלום וכן מספר אי-טיקט. חשוב לוודא כי כרטיס היציאה שלכם כולל מספר הזמנה וכן מספר אי-טיקט מה שלא מופיע באתרים כגון אונוורד טיקט.

שאלות לגבי כרטיס יציאה

מה אומר החוק היבש?

בכניסה לכל מדינה, תייר חייב להציג כרטיס יציאה. חברת התעופה אחראית לבדוק פנקס חיסונים, כרטיס יציאה וויזה בתוקף במידת הצורך. נוסע ללא המסמכים הדרושים, לא יעלה על הטיסה.

מתי צריך להציג כרטיס יציאה?

יש להציג בשדה התעופה בטיסה ממדינה אחת לשניה ובחלק מהמעברים היבשתיים. את הכרטיס מציגים לפקיד הצק אין של חברת התעופה או לפקיד במעבר היבשתי. לעתים בודקים בביקורת הדרכונים בעת הכניסה למדינה. לא תמיד אוכפים את התקנה אולם זה סיכון שאי אפשר לקחת.

דוגמא להמחשה - בטיסה מפרו לפנמה, יש להציג בפרו לנציג חברת התעופה כרטיס יציאה מפנמה. בנוסף, עלולים לבדוק לכם כרטיס יציאה בביקורת דרכונים וכן במעברים היבשתיים.

אבל יש לי כרטיס חזרה ממקסיקו בעוד חצי שנה, לא תופס?

לא. דרוש כרטיס יציאה מהמדינה אליה נכנסים וזה נתון לשיקול דעתו של פקיד הצ'ק-אין.

מה לעשות אם נתפסתי בלי כרטיס יציאה?

עליך לרכוש כרטיס יציאה אמיתי.

באיזה מדינות מדובר?

מדובר ברוב מדינות העולם, המזרח הרחוק, דרום, מרכז וצפון אמריקה. ישנן מדינות שמחמירות וכאלה שפחות.

אם אני מגיע מישראל, האם גם צריך להציג?

מי שיוצא מישראל עם כרטיס הלוך ושוב בד"כ לא מתבקש להציג כרטיס יציאה בישראל והכרטיס חזרה לישראל מספיק אבל יכולים לבדוק אתכם בקונקשין או בביקורת דרכונים במדינת היעד. מי שטס עם כרטיס לכיוון אחד יתבקש להציג כרטיס יציאה.

האם יבדקו לי בקונקשין?

לא. אם תצאו מהשדה ותאספו את המוצילה זה צק אין מחדש ועלולים לבדוק.